top of page
  • LinkedIn Sosyal Simge

Levent Doğan
Psikoterapist

profil.jpg

Uzm. Psk. Levent Doğan lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) şeref derecesiyle tamamladıktan sonra, Birleşik Krallık (United Kingdom) – İskoçya’daki Avrupa’nın en iyi 6’ncı ve dünyanın en iyi 15’inci üniversitesi olan Edinburgh Üniversitesi’nde (University of Edinburgh) Performans Psikolojisi alanında tezli yüksek lisansını merit derecesiyle tamamlamıştır.

ODTÜ’deki lisans eğitimi süresince Prof. Dr. Aslı Bugay-Sökmez’den “Bireysel Psikolojik Danışmanlık” ve Prof. Dr. Fidan Korkut-Owen’dan ise “Grupla Psikolojik Danışma” süpervizyonlarını almıştır. Bunun yanında, Edinburgh Üniversitesi’nde de Bilişsel Davranışçı Terapiler ekolüne bağlı olarak bireysel ve grupla psikolojik danışmanlık eğitim ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Ayrıca, yine Edinburgh’taki yüksek lisans eğitimi sırasında, Oxford Mindfulness Centre ve Moray House School of Education & Sport tarafından ortak organize edilen 8 haftalık “Mindfulness Temelli Bilişsel Terapiler (MBCT)” ve “Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR)” eğitimlerine de katılım göstermiştir.

DATEM organizasyonunda Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından sağlanan Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimini de tamamlayarak, güvenle psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri vermeyi sürdürmüştür.

Ek olarak, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği tarafından organize edilen ve Doç. Dr. Çağdaş Öykü Meriç ve Uzm. Dr. İbrahim Bilgen tarafından sağlanan ACT (Acceptance and Commitment Therapy | Kabul ve Adanmışlık Terapisi) eğitimlerini ve süpervizyonlarını başarıyla tamamlamıştır.

Süreç odaklı bir terapist olarak, eğitim ve süpervizyonlarına ACT TURKIYE bünyesinde, Uzm. Dr. İbrahim Bilgen ve ekibiyle devam etmektedir.

 

Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık deneyimlerinin yanında, Glasgow’da ve Manchester’da bulunan iki ayrı eSport takımında, araştırmacı ve takım performans psikologluğu görevleri de üstlenmiştir. Yaptığı araştırmayla da Edinburgh Üniversitesi tarihinde, eSport’ta ilk uygulamalı araştırma tezini yazan kişi olmuştur ve merit derece kazanmıştır.

 

2019 yılından beri eş-kurucusu olduğu Limer Performans ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Türkiye’nin ve Dünya’nın faklı yerlerindeki danışanlarına yüz yüze ve online psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetleri sağlamaktadır.

Gri Sandalye Minderi

Hizmetler

01

Bireysel Psikoterapi

Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ve Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) çerçevesinde kanıt temelli psikoterapi hizmetleri sağlamaktadır.

Depresyon, anksiyete, yeme bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk gibi psikolojik sorunların yanında ilişki sorunları ve güncel yaşam olaylarında zorlantılar gibi geniş çerçevede hizmet sağlamaktadır.

02

Online Psikoterapi

Kabul ve Adanmışlık Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi hizmetlerini, online görüntülü görüşmeler ile Türkiye ve Dünya'nın çeşitli yerlerindeki danışanlarına sağlamaktadır.

03

Çift Terapisi

Çiftlerin yaşadıkları sorunlara yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sunarak, daha anlamlı ve kaliteli ilişkiler yürütmelerinde yardımcı olmaktadır.

04

Grup Terapi

Belirlenen spesifik konuda benzer sorunları yaşayan kişilerle grupla psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlayarak destek sağlamaktadır.

bottom of page